Moje portfolio

halina małgorzata jaskłowskaNazywam się Halina Małgorzata Jaskłowska. Noszę imię Halina po mojej ciotce zmarłej w czasie II wojny światowej, która była cudownym dzieckiem, geniuszem o nieprzeciętnych zdolnościach. Mój przedwcześnie zmarły ojciec był dość znanym w PRLu architektem.  Być może po nich odziedziczyłam zdolności artystyczne.

Od dziecka rysowanie i malowanie było moją pasją, która zaczęła się od rysowania ostrym szpikulcem po ścianach rodzinnego domu. Farby były wtedy takie, że fajnie się drapało bo warstwa pod spodem dawała jasną kreskę na ciemnym tle.

W szkole podstawowej jak ktoś z dzieciaków chciał mieć ładny rysunek na zajęcia plastyczne to prosił mnie o narysowanie. W liceum stworzyłam galerię portretów znanych polskich pisarzy i naukowców. Portrety te zdobyły potem korytarze szkoły.

Pracowałam jakiś czas w rzemiośle artystycznym tworząc ręcznie malowaną porcelanę, ręcznie malowane ozdoby, kominki, świeczniki.  Zajmowałam się też tkaniną artystyczną, tworzeniem artystycznej biżuterii, makramą, haftem, malowaniem na koszulkach ale już tylko jako hobby.

Kilka lat temu powróciłam do mojej pasji malarskiej i graficznej. W pracowni pani Kingi Pawełskiej w Centrum Promocji Kultury odkryłam wspaniałą technikę jaką jest linoryt. Obecnie maluję obrazy olejne, akwarelę i tworzę linoryty, a mój ulubiony temat to zwierzęta, portrety zwierząt, ale także ludzi. Moje prace można zobaczyć na blogu obrazy.tematnatopie.pl

Moja pasja artystyczna i malarska poszła w kierunku projektowania stron www. Podobają mi się strony proste, nie przeładowane grafiką, dlatego strony tworzę bezpośrednio w html/css korzystając z frameworków np. bootstrap.

Strony w html są dość uciążliwe w codziennej obsłudze, chyba że chodzi o bardzo małą stronę, która nie jest często aktualizowana. Od 201o roku zaczęłam tworzyć strony przy pomocy popularnych cmsów jak worpdress i joomla.  Dowolną stronę zaprojektowaną w html lub w photoshopie można dostosować dla wordpressa i joomli, jak również do innych tego typu systemów, ale na razie postanowiłam wyspecjalizować się w tych 2 systemach. Od kilku lat zajmuję się też administracją bardzo bogatej strony w joomli i dobrze znam ten system. Generalnie jednak jestem fanką wordpressa, który jest przyjazny dla użytkownika i sprawia, że mogą się go szybko nauczyć osoby, które nie interesują się informatyką i po prostu chcą edytować swoją stronę www.

Fascynuje mnie rozplanowanie elementów na stronie tak aby były przyjazne dla użytkownika, łatwo widoczne i łatwe do znalezienia. Jak również takie ustawienie menu i podstron aby informacje były łatwe do znalezienia przy jak najmniejszej ilości kliknięć.

Wywiad ze mną na blogu TemplateMonster

 

Umiejętności w dziedzinie tworzenia stron www

[charts id=376] [charts id=383] [charts id=1338] [charts id=1342] [charts id=1344] [charts id=1345] [charts id=1346] [charts id=1347]
[charts id=381] [charts id=385] [charts id=1343] [charts id=1348] [charts id=1349] [charts id=1356]

 

Malarstwo – grafika

Z zamiłowania zajmuję się sztuką plastyczną i rzemiosłem artystycznym. Zawsze ciekawią mnie nowe techniki. Nawet jeśli nie zamierzam się im poświęcać, lubię poznawać ciągle coś nowego i dowiadywać się jak dane rzeczy są robione.

Tworzę w takich technikach jak:

  • malarstwo olejne, akwarela, kolorowy tusz
  • rysunek tuszem, artpen
  • tkanina artystyczna – batik
  • witraż i biżuteria artystyczna
Malarstwo - portfolio