Czego potrzebujesz aby założyć blog/stronę www za panelem administracyjnym do samodzielnego wstawiania treści:

  • hosting – miejsce na serwerze do trzymania plików, płaci się rocznie i koszt nie jest duży
  • domena – adres internetowy np. twojenazwisko.pl. Adres jest niezbędny gdyż adres strony na serwerze jest nie wiele mowiący i trudny do zapamiętania. Koszt domeny nie jest duży, płacisz rocznie.
  • oprogramowanie cms – np. wordpress lub joomla – darmowe i ogólnodostępne. Wystarczy zainstalować i już, możesz prowadzić bloga/stronę www. Nie musisz uczyć się html. Programy blogowe ułatwiają życie ludziom, których nie istneresują sprawy techniczne, chcą prowadzić stronę/bloga i już.
  • motyw graficzny – ładna szata graficzna dla strony/bloga. Motyw instaluje się tak samo jak każdy dodatek. Zrobienie go samemu jest dość trudne i nie warto się tego uczyć. Najprościej znaleźć w sieci darmowy motyw (ryzykujesz że setki ludzie wybiorą identycznie taki sam), kupić lub zlecić komuś zrobienie.
  • wtyczki – możesz ale nie musisz używać wtyczek które rozszerzają funkcjonalność twojej strony, np. linkują, dodają takie funkcjonalności jak sondy, formularze, ogłoszenia, sklep itp. Wtyczki po prostu się instaluje i warto dodać podstawowy zestaw najpopularniejszych wtyczek.